PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557330}

Czarownica

Maleficent
7,3 222 538
ocen
7,3 10 1 222538
5,7 22
oceny krytyków
Czarownica
powrót do forum filmu Czarownica

Ogólnie do bajek i bajek dla dorosłych podchodzę jak pies do jeża, bo przeważnie są tandetne i na jedno kopyto, albo z tanimi podtekstami. Po tym filmie tez niczego szczególnego się nie spodziewałam, za to jak mnie miło zaskoczył. Historia naprawdę fajnie zmieniona, bez wielkiego nadęcia i po prostu przyjemna w odbiorze. Na początku wydawał się trochę za efekciarski, ale w końcu gdzie mają być takie widoczki i efekty komputerowe jak nie w bajce. Brawa też za zupełny brak podtekstów, tekścików dla dorosłych i tym podobnych zabiegów, naprawdę jest to już nudne i niesmaczne jak wpychają to w każdy współcześnie kręcony film.
Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszyłam jak Książę Phillip jej nie obudził, Diaval'a bym jeszcze przełknęła, ale zagranie z Maleficent'ą było po prostu cudowne i aż sama nie wierzyłam że odważyli się aż tak zmienić historię i wyrzucić przez tyle czasu powtarzany schemat. Brak ślubu na koniec to już w ogóle wisienka na torcie, a myślałam że zrypią ostatnią scenę.
Co prawda narrator mógł dopowiedzieć dlaczego Maleficent nie mogła sobie poradzić z żołnierzami w zamku, albo czemu skrzydła ożyły, ale za brak tandeto-manatiko jestem w stanie wszystko wybaczyć.
Postacie też są niesamowicie realistyczne i zachowują się jak normalni ludzie. Bardzo zaskoczyło mnie stwierdzenie wróżek że poświęciły na wychowywanie małej najlepsze lata życia i czekają żeby wrócić do swojego życia, a jednocześnie nie były to hetery które nienawidziły Aurory. Ogólnie wielki, wielki plus za brak podziału na postacie jednoznacznie dobre albo złe. Oby więcej takich bajek.

dkf

Nie wiem, czy pamiętasz jeszcze swoją opinię, bo parę lat minęło, ale zgadzam się w 100%.

VictoryDay

Musze się nie zgodzić. Dla mnie zarówno ten film jak i jego sequiel to dla mnie przereklamowana słabizna, która poza efektami specjalnymi nic więcej nie oferuje.

dkf

Z żołnierzami sobie nie poradziła, bo było za dużo metalu i straciła swoje moce, przez siatkę z ledwo ściągnął zamieniła kolesia w Smoka.
Co do skrzydeł to pewnie wy czuły jej obecność.

dkf

Powiedz co takiego realistycznego jest w tym, że żaden niedawny pretendent do korony nie kwestionuje autorytetu króla, gdy okazuje się, że dostał koronę przez oszustwo? Miał zabić Diabolinę, a nie tylko ukraść skrzydła.

Do tego w dniu chrzcin córki przychodzą osoby z wrogiego królestwa („dobre wróżki) i nikt się temu nie dziwi, ani nie obawia.

Realistyczne zachowanie jest takie, gdy osoby się dziwią, że Diabolina przyszła, a nie dziwią się, że żyje w ogóle żyje?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones