PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587468}

Szepty

The Awakening
6,5 51 049
ocen
6,5 10 1 51049
6,0 7
ocen krytyków
Szepty
powrót do forum filmu Szepty

Witam, czy oglądał ktoś jakiś inny niż Szepty film kostiumowy, w którego fabule również pojawia się jakaś tajemnica do rozwiązania, jakieś śledztwo? Chętnie coś takiego bym obejrzała. Może być coś w stylu Z piekła rodem, też mi się podobał, a nie był horrorem. Ogólnie: szukam filmów mrocznych, kostiumowych i owianych jakąś tajemnicą, zagadką :)

ocenił(a) film na 8
FendiAurelie

chyba tylko "Inni" ale to pewnie znasz :)

ocenił(a) film na 8
FendiAurelie

Z kostiumowych filmow tajemniczych, a nie-horrorów polecam "Prestiż" Nolana. A z horrorow oryginal "Kobiety w czerni" z 1989, zaś jesli jestes zainteresowana przede wszystkim strona wizualna (piekna scenografia i kostiumy) to wersja z 2011 ;)

mtreeman

Innych znam, i bardzo lubię :) Kobietę w czerni oglądałam nowszą, ale starszą też w takim razie obejrzę. Prestiżu też nie oglądałam, także dzięki, zobaczę :) jak coś jeszcze to piszcie :)

ocenił(a) film na 5
FendiAurelie

ja sądzę że spodoba Ci się Shutter Island , ma w sobie taka zagadkę do rozwiązania ;)

iwa_7_2

jakiś idiota kiedyś na filmwebie bez uprzedzenia napisał od razu jak się ten film kończy i się zniechęciłam :P ale obejrzę, spróbuję skupić się na akcji, zapominając jak się kończy :)

FendiAurelie

Z takich filmów to Wyspa Tajemnic, Incepcja, Dom snów :):) polecam :):)

Monilunka7

dzięki :)

ocenił(a) film na 5
FendiAurelie

zoobacz sobie jeszcze devil (2010) , właśnie oglądałam , sądzę że Ci się spodoba :D

ocenił(a) film na 5
FendiAurelie

Devil nie jest filmem kostiumowym, ale potwierdzam, że jest naprawdę dobrym horrorem:) Chyba jeden z lepszych jaki oglądałam. Jeśli podobały Ci się Szepty to obejrz sobie Sierociniec (chociaż też nie jest kostiumowy). Właściwie to nie mogłam się pozbyć wrażenia, jak bliźniacze są fabuły obu filmów. Doszły mnie słuchy, że Szepty są filmem twórców Sierocińca właśnie (więc podobieństwo nie dziwi), ale nie wiem o kogo chodzi, reżysera czy producenta....?

ocenił(a) film na 7
koraarok

Szepty są podobne motywem do sierocińca. On z kolei jest praktycznie = z filmem Inni
Spoiler
I tu i tu pod koniec Główni bohaterowie umierają i łączą się z bliskimi, ale... w Szeptach do końca tego nie wiadomo

ocenił(a) film na 5
Gierrapa

SPOILER. Najbardziej podobieństwo dostrzegałam w tym, że przez cały film wydaje się, że duchy straszące w domach są złe, mściwe, ogólnie jako widz się ich boisz, ale zakończenie pokazuje ich smutną historię i w gruncie rzeczy dobre nastawienie do żywych. Film grozy zamienia się w przygnęiającą o pokrzywdzonych ludziach, których robi się szkoda. W sumie w Innych jest podobnie, masz rację.

ocenił(a) film na 5
koraarok

"przygnębiającą opowieść" tam miało być

ocenił(a) film na 6
FendiAurelie

koniecznie obejrzyj "Sierociniec", jesli poszukujesz takich filmów!:))

skaczenaplecki

mam Sierociniec na dvd i szczerze mówiąc boję się go oglądać :D

FendiAurelie

To możemy razem obejrzeć

fantasticworld

myślisz, że wtedy nie będę się bała iść w nocy do kuchni/łazienki?

FendiAurelie

Ze mna nie będziesz bała się niczego :)

ocenił(a) film na 6
FendiAurelie

i jak??^-^

ocenił(a) film na 9
FendiAurelie

Szepty w mroku.

FendiAurelie

Ja polecam "Oczy Juli"

ocenił(a) film na 8
FendiAurelie

W kleszczach lęku

annemarie93

też polecam Oczy Julii, fajny klimat. to oprócz Innych, Szeptów właśnie, jedyny horror, jaki mi się podobał.

FendiAurelie

Polecam również film "Gothika" choć to nieco inny klimat niż w powyżej wymienionych ,ale wart uwagi

ocenił(a) film na 8
FendiAurelie

"Nawiedzony" to bardzo podobny film http://www.filmweb.pl/film/Nawiedzony-1995-105715 " Aidan Quinn gra rolę profesora parapsychologii Davida Asha, człowieka, na którego odczuciach przeszłość pozostawiła nieodwracalny ślad. Kiedy przystępuje do badania tajemniczych zjawisk w posiadłości Edbrook House, przestaje wierzyć nawet w stan własnego umysłu."

ocenił(a) film na 7
FendiAurelie

Sierota/Orphan,może i nie kostiumowy,ale jest zagadka do rozwiązania i to bardzo ciekawa :)

ocenił(a) film na 6
FendiAurelie

klucz do koszmaru ;)

ocenił(a) film na 7
FendiAurelie

Siemka Kwiaty na Poddaszu to lektura obowiazkowa, Czerwona Roza [Kinga], Z dziennika Ellen Rimbauer, monostwo horrorow z wytrowni Hammer na przyklad Reptile, The Haunted Palace i wiele innych, Ogolnie duzo horrorow angielskich jest jak to ty mowisz kostiumowych ale w Anglii posrod ludzi, ktorzy mieszkaja w palacach i ogolnie wyzszych sfer takie wdzienia to normalnosc nawet teraz ...

ocenił(a) film na 7
aproxx

Jak sobie przypomne jeszcze inne oprocz tak oczywistych jak Inni to dam znac bo naprawde wiele ich zyciu obejrzalem ...

ocenił(a) film na 9
aproxx

to ja od siebie kostiumowe polecam:

pachnidło - historia mordercy i jeździec bez głowy a jeśli byłabyś zainteresowana jakąś książką w bardzo podobnym klimacie to polecam Agathe Christie " i nie było już nikogo" ;D

ocenił(a) film na 6
FendiAurelie

"Imię Róży" Annauda wg. Eco. Jak najbardziej film kostiumowy z tajemnicą i śledztwem, chociaż bez duchów.

FendiAurelie

sleepy hollow

ocenił(a) film na 6
FendiAurelie

Nie wiem czy założycielka tematu tu jeszcze zagląda, ale może inni są zainteresowani;)

Ja mogę polecić:

"Mary Reilly" - z Malkovichem i Julią Roberts. Horror gotycki, którego akcja dzieje się w XIX-wieczym Londynie, reinterpretacja historii o dr Jeckyll&Hyde'a

"Kręgosłup diabła" - hiszpański, też pojawia się szkoła czy sierociniec dla chłopców, akcja dzieje w czasie wojny domowej

"Demon: historia prawdziwa" - o nawiedzonym domu w XIX - wiecznej Ameryce

"Osada" - klimatyczny, choć nie typowy horror

lena_777

Dzięki :) wciąż zaglądam :)

FendiAurelie

I serial miasteczko twin peaks koniecznie

ocenił(a) film na 10
FendiAurelie

"imię Róży" wg. powieści Umberto Eco

ocenił(a) film na 10
FendiAurelie

"1408"

ocenił(a) film na 10
FendiAurelie

"Purpurowe skrzypce"

ocenił(a) film na 10
FendiAurelie

"Purpurowe Rzeki","The Ring - Krąg","Klątwa Ju-on"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones