PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=205}

Zakochany Szekspir

Shakespeare in Love
7,0 89 138
ocen
7,0 10 1 89138
6,0 19
ocen krytyków
Zakochany Szekspir
powrót do forum filmu Zakochany Szekspir

Oskary?!

ocenił(a) film na 6

Akademia chyba zrobiła sobie jaja z Oskarów 1999 roku :) Co jak co, ale Zakochany Szekspir lepszy niż Szeregowiec Ryan?
Nagroda dla Gwyneth? Nic do niej nie mam, ale nie uważam ją za specjalnie świetną aktorkę - a już na pewno nią nie była właśnie tutaj. Hmmm...

Gred_and_Forge

"Szeregowiec Ryan" powinien wygrać, nie ma wątpliwości co do tego :

kAwkA

Wygrać powinna "Cienka czerwona linia", nie ma wątpliwości co do tego. We wszystkim, absolutnie we wszystkim była lepsza od do bólu komercyjnego "Szeregowca...".

Gred_and_Forge

Zakochany Szekspir to bardzo dobry film, lubię do niego wracać, ale co racja, to racja - Oscary ma niezasłużone.
Zwycięstwo za najlepszy film obok "Szeregowca.." i "Życie jest piękne" jest po prostu śmieszne, podobnie zresztą w wypadku scenariusza. Obie te nagrody powinien dostać "Życie jest piękne", ot. ;)

Gred_and_Forge

Zgadzam się. Niestety nie dotrwałam do końca tego filmu, jest po prostu za nudny!

ocenił(a) film na 4
Moniia

'Zakochany Szekspir' jest, moim subiektywnym zdaniem, minimalnie lepszy od pełnego patosu 'Szeregowca Ryana' , ale i tak nie umywa się pod żadnym względem (no może kostiumy i role żeńskie) do arcydzieła jakim jest film 'Życie jest piękne'.

ocenił(a) film na 3
GstV

tragedia dokladnie jak u Szekspira :))

Gred_and_Forge

Jebać tego "Szeregowca Ryana" - w tamtym roku nominowana do Oscara była genialna "Cienka czerwona linia"...

ocenił(a) film na 7
Gred_and_Forge

Absolutnie każdy film nominowany w 99` roku zasługiwał na statuetkę bardziej niż "Zakochany Szekspir", ale po wcześniejszej wygranej Titanica" żadna decyzja Akademii nie jest w stanie mnie zdziwić. To tak jak z Noblem dla Obamy - jeśli on może wygrać to już naprawdę wszyscy mogą :). Osobiście jestem zdania, że głosujący nie oglądają wszystkich nominowanych filmów i albo głosują na te obrazy, które odniosły największy sukces kasowy, albo na znane nazwiska.

dzikakulka

Nie przesadzajmy. To ludzie filmu i jestem pewien że nie przegapiliby obejrzenia nominowanych filmów. Po prostu kryteria oceniania mogą być całkiem inne niż nam się wydaje. I dla przykładu wspomniana już "Cienka czerwona linia" może mieć wysokie walory artystyczne, ale znajdzie się wielu ludzi którzy powiedzą, że przynudza.
A "Zakochany Szekspir" to film który potrafi porwać widza. Pokazuje historię teatru elżbietańskiego w przystępny i ciekawy sposób nawet dla kogoś komu nazwisko Szekspir nic nie mówi.

ocenił(a) film na 7
creo

Słyszałam kiedyś wypowiedź jednego ze znanych aktorów, który stwierdził, że Oscarowe filmy ogląda i ocenia jego gosposia. Być może był to żart, ale szczerze mówiąc wcale by mnie nie zdziwiło gdyby w Hollywood panowały takie praktyki ;)

ocenił(a) film na 9
dzikakulka

Moja Gosposia oglądała zakochanego Szekspira i była zachwycona, ja zresztą też.

tenszin

Ja i mój pies oglądaliśmy "Zakochanego Szekspira" i nudziliśmy się okropnie. Ale mojej Gosposi się podobał ;)

ocenił(a) film na 6
Fury_of_Cheswick

mi się nawet podobał , ale z całą pewnością na tyle rożnych nagród sobie nie zasłużył...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones